Ads 468x60px

sobota, 25 lutego 2017

8 ciekawostek o interecie

Mam dla was 8 ciekawostek, pewnie część z nich jest wam znana, napiszcie w komentarzach, czy udało mi się Was którymś zaskoczyć.  

1
 ID profilu Marka Zuckerberga na Facebooku to 4. Strony ID to numer identyfikacyjny, czyli profil twórcy Facebooka jest 4 stroną wg kolejności, lecz strony od 1 do 3 nie istnieją.2 O to jest, pierwsza strona internetowa link. Została założona 1991 roku 6 sierpnia przez naukowca Tim Berners-Lee-a3 Najdroższym słowem w systemie reklam Google AdWords jest "insurance" (ubezpieczenie). Za każde kliknięcie, reklamodawca musi zapłacić około 55 dolarów.

4 Najczęściej oglądany film na świecie w serwisie YouTube to Gamgamstyle, na chwilę obecną ma ponad 2,7 miliarda odsłon.

5 Autorem pierwszego wysłanego E-maila oraz twórcą jest  amerykański programista Raya Tomilsona. W 1971 przesłał on sam do siebie wiadomość o treści "QWERTYUIOP". Jak twierdził wiele lat później, nikt nie zlecił mu zaprojektowania systemu, wynalazł E-maila wyłącznie dlatego, że wydawał mu się "fajnym pomysłem". 


6 Tak wyglądał Facebook na początku.


7 Pomarańczowa strzałka zdobiąca logo Amazonu symbolizuje to, że w sklepie można znaleźć wszystko - od A do Z, a dodatkowo symbolizuje uśmiech.

8 Internet ma dziś 10212 dni. Jego wiek można sprawdzać na specjalnej stronie link

POLECANE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

REKLAMA

SpisBlog

RAKLAMA

Katalog-blogow.pl

REKLAMA

 
Blogger Templates