Ads 468x60px

Słaby PC?




Rada dla posiadaczy słabego sprzętu.

Zacznę od League of legenda zazwyczaj dowiecie się że, trzeba zaktualizować sterowniki, oczyścić komputer ze śmieci oraz obniżyć grafikę, ale ja dam jeszcze kilka bardziej odważnych rad.


  1. Wyłączcie muzykę jak i animacje ekranu logowania, on zostaje w tle w czasie gry i cały czas działa oraz zabiera nam zasoby tak cenne dla nas.
  2. W czasie gdy czekacie na załadowanie się mapy oraz graczy do gry, wyłączcie lolclient.exe to da wam sporo wolnej przestrzeni i dodatkowo zmniejszy minimalnie ping, sam się zastanawiam czemu to oddziałuje na ping, ale tak jest. Niestety nie ma rozwiązań idealnych i po każdym meczu będziecie musieli się logować ponownie i nikt do was nie na pisze, pod czas gry.
  3. wyłączcie dźwięk w czasie gry to następny krok, a zarazem ostatni by cieszyć się grą na słabym  komputerze 
Tak wiec kończę ten mały wpisik mam nadzieje że pomogłem... k:-)niec



OC- OverClocking

Overclocking- ( z ang. Przetaktowywanie, podkręcanie) proces polegający na zwiększaniu mocy przerobowej podzespołów. Często mianowane OC albo O/C. wraz z postępem technologii potrzeba coraz to wydajniejszego sprzętu, lecz pieniądze nie chomikuj i się nie mnożą, tak więc powstały podstawy do ulepszania sprzętu tak by troszkę pieniążków zostało. Minęło parę lat a z podkręcania podzespołów zrobiła się konkurencja do rywalizacji na skale światową, pewnego rodzaju kult z obskurnych maszyn domowych, powstały monstra o ogromnej mocy obliczeniowej, a z starej szarej obudowy zaczęły wystawać diody led i inne przedmioty służące nadania lepszego wyglądu.
Co trzeba by zacząć przygodę z overclocking-em, Komputer z biosem udostepniającym opcje „OC” oraz system chłodzenia na tyle wydajny by podzespół podkręcany nie uzyskał zbyt wysokiej temperatury. W zasadzie tyle, ale umiejętności tej trzeba nabyć ponieważ wyczucie kiedy przestać jest ważne, tu trzeba poruszyć sprawę „granicy tolerancji na temperaturę” oczywiście każdy podzespół ma swoją granice np
Procesory działają sprawnie do 65’C.
Natomiast karty graficzne 70-80’C
Oczywiście chodzi mi tu temperaturę podczas „stresu” czyli sytuacji skrajnego obciążenia. Chodź tak naprawdę zdarzają się procki co i przy 80’C działają wyśmienicie. Ogólna zasada jest taka czym wyższa temperatura tym lepiej do miejsca gdzie procesor ma dość komponenty w układzie nie wytrzymują i jest zagrożenie spalenia ich, wiec trzeba ustalić temperaturę pracy procka gdzie on będzie najbardziej wydajny a to zwykle jest przy 55-60’C z układami graficznymi jest podobnie, a tu temperatura wygląda tak 65-70.
Zaczynamy podkręcanie.
Zacznijmy od sprawdzenia temperatury ona ma w stresie nie przekraczać norm opisanych u góry, jeśli nie przekracza, Clock Ratio (Mnożnik) wartość mnożona przez FBS (Front side bus, czyli magistrala łącząca procesor z kontrolerem pamięci). Następnie znajdujemy  Cpu Hoct Clock Control ustawiamy go na Enabled co umożliwia nam podkręcanie FSB i zasadniczo działanie Wygląda tak
Clock Ratio * FBS = Taktowanie procesora
 W zakładce ‘system memory multiplier’ wstawiamy 2,0 dlaczego ? wyjaśnię w komentarzach jak przypomnicie. Następnie zostaje nam ‘System Voltage Control’ ustawmy to na manual, by mieć dostęp do zwiększenia napięcia na procesorze, więc zaczynamy podkręcanie właściwe (nareszcie) wchodzimy w CPU Volatage Control ustawiamy o kilka  setnych w górę, a następnie sprawdzamy stabilność procesora (temperaturę podczas stresu, ogólną prace systemu.) i powtarzamy to do skutku aż uzyskamy najwyższą wydajność procesora.
Dziękuję za uwagę, oraz cierpliwość, chciałem używać jak najprostszego języka, byście nie musieli się głowić jak? I co?, lecz wiem że i tak sporo tu trudnych terminów. W nie długim czasie dodam jeszcze O/C Karty graficznej 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

REKLAMA

SpisBlog

RAKLAMA

Katalog-blogow.pl

REKLAMA

 
Blogger Templates