Ads 468x60px

piątek, 24 lutego 2017

7 bliźniaczek Ziemii


N.A.S.A znalazła planety z możliwym występowaniem wody i co z tego?  A to, że za kilkaset lat bardzo możliwe, że Twoi potomkowie będą tam żyć? To nie nowina, że N.A.S.A odkryła planety z możliwością występowania wody wszystko pięknie, ale na koniec pojawia się coś w stylu "no tag, woda istnieje w galaktyce i zapewne na tych planetach, (i w tym momencie pojawia się zwykle "ale") ale na naszych znaleziskach woda może być w postaci lodu, ponieważ temperatura na planecie jest niewiele większa od zera absolutnego". Tak to już znamy, lecz teraz coś nowego.


Ten układ słoneczny jest oddalony od naszej planety o około 40 lat świetlnych, więc dość blisko (jeśli bierzemy pod uwagę że dolecimy na nią przy ówczesnych standardach z milion lat:/ lol ) . Planety orbitują wokół Ultra zimnego karła. a nazwy tych planet to nie wymysł George Lucas'a ,(niestety!), a naukowców więc nazwy nie są zbyt chwytliwe, planety się zowią: b, c, d, e, f, g, h, ultra pomysłowe?

Teraz troszkę się rozmarzmy, jakiś czas temu obiegła wieść "Odnaleziono Tatooine" (planetę z dwoma słońcami z Universum Star Wars), a teraz mamy następnego news'a o układzie słonecznym rodem z owej sagi. Co jeszcze? Nagle odnajdziemy Anakin'a błąkającego się po prowincji drogi mlecznej jakią jest nasz układ słoneczny?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

REKLAMA

SpisBlog

RAKLAMA

Katalog-blogow.pl

REKLAMA

 
Blogger Templates