Ads 468x60px

wtorek, 21 lutego 2017

Licencjonowanie smartphone'ów


Ostatnimi czasy słyszy się, że to koniec dla podróbek telefonów i nisko budżetowych atrap smartphone'ów z Chin. Google mówi stanowcze ni chuchu i android nie będzie miał połączenia z firmą Google, jeśli producent nie dostanie certyfikatu wsparcia dla telefonu, który wrzuca na rynek, innymi słowy małe firmy takie jak: Ulefone, Bluboo, Umi oraz Elephone będą plajtować. Nikt nie kupi telefonu z prockiem 8 rdzeniowym 4 Gb ram-u  jeżeli jedyne, co będzie mógł zrobić to dzwonić. Z drugiej strony telefony Manty przestaną straszyć na rynku swą kwadratowością i słabą optymalizacją.

Duże firmy takie jak: Samsung, LG, Sony, itp już mają takową licencje możecie sprawdzić. W ustawieniach> informacje o urządzeniu. Swoją drogą mam nadzieję, że ten certyfikat obejmuje bezpieczeństwo w czasie pracy urządzenia, nie chcielibyśmy by nam telefonik wybuchł.

Czy powinniśmy się martwić? Nie absolutnie, przecież jeśli ktoś się uprze to i tak zainstaluje aplikacje z choćby pliku apk, lub wgra nowego rom-a opartego o starszą wersje systemu android.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

REKLAMA

SpisBlog

RAKLAMA

Katalog-blogow.pl

REKLAMA

 
Blogger Templates