Ads 468x60px

środa, 12 października 2016

Spontan :)

Witajcieeee, dziś tak mniej rzeczowo, właściwie to na spontanie, ponieważ szykuję większy materiał na temat tak kluczowego elementu jak karty graficzne. Powinien się pojawić już nie długo, a w nim będzie zawarta wiedza moja na temat kart graficznych, jak można się domyślać wsadzę tam kilka śmiesznych przykładów przekłamań na allegro.
Allegro jeszcze długo będzie moim poligonem, bo nie chcę, może inaczej, nie potrafię przejść obojętnie jak ktoś próbuje oszukać na sprzęcie dość skomplikowanym, takim jakim są podzespoły: komputerów, laptopów, etc. Wykorzystywanie faktu, że rośnie popyt na sprzęt przeznaczony do grania, a zarazem ceny są windowane ciągle w górę i w górę... to na domiar złego sprzedawcy z serwisów aukcyjnych są hienami, które czekają na mniej świadomych graczy, oczywiście na giełdach też można się z tym spotkać, choć mi się praktycznie się nie zdarzyło zauważyć takiego procederu. Praktycznie... po prawdzie to fakt raz coś takiego miało miejsce, lecz opiszę to kiedy indziej, ponieważ to dłuższa historia (jeśli chcecie piszcie w komentarzach to następnym razem opisze tą historię). Dałem się nabrać, raz jeden, jedyny, raz. Sytuacja pokrótce wyglądała tak, leżała sobie karta graficzna nie poznałem jej, bo przecież nie znam wszystkich modeli, tak pyk i już. Chciałem przeczytać model, lecz obudowa od systemu chłodzenia zasłaniała mi numer, więc pogadałem ze sprzedawcą  gdy już miałem poliki czerwone od zaciesza (przecież ta karta to i tamto...) szybko ją wyceniłem po wyglądzie (obudowa wyglądała jak żywcem z ściągnięta z serii gf 900 i pewnie tak było, że jakimś trafem ten jegomość chciał odratować karciochę i dał tam chłodzenie lub same plastiki od innej droższej karty, nie sprawnej). wyceniłem ją na te parametry i wygląd, stan itp. 350 zł, jak można zgadywać, odrazu sprzedał..
finalnie upomniałem go i zwrócił pieniądze... i nigdy od niego nic nie kupiłem...

Dlatego, byście byli bardziej zorientowani dodam stronkę w zakładce komputer odnośnie podzespołów, w najbliższym czasie karty graficzne, czyli wszystkie: gtx, gts, oc, gx2, ti.
(Rozwinięcie histori na prośbe w kom.)
Dziękuję i dowidzenia :P

2 komentarze:

  1. Fajnie, że jest jeszcze ktoś kto zwraca uwagę na to, że ludzie próbują nas oszukać na różnych stopniach. Niestety tak się dzieje i przed tym nie uciekniemy, chociaż możemy się wzbraniać. Dlatego też większość ludzi, gdy ma problemy z komputerem udaje się do sprawdzonego serwisu komputerowego by tam dokonali jej naprawy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuje za komplement. Wiem że nie tylko na alezło i na giełdach można zostać oszukanym, ale też i w serwisach, sklepach i tak dalej... widzę że masz dość prężny serwis komputerowy, może chcesz napisać gościnie post? Pokazujący prace jaką wykonujesz oraz jak się przestrzec przed nieuczciwością.

      Usuń

 

REKLAMA

SpisBlog

RAKLAMA

Katalog-blogow.pl

REKLAMA

 
Blogger Templates