Ads 468x60px

niedziela, 9 października 2016

Notka od tag>


Cześć, dziś napiszę o karcie graficznej GeForce GTX 1080 oczywiście spory szum wokół niej się zrobił. Wszystkie karty graficzne z serii GTX10 są oparte o nową architekturę GPU "Pascal", co ma dawać większą, znacznie większą wydajność w grach. GeForce 1080 jest znacznie wydajniejszy od karty graficznej z poprzedniej serii GeForce 900 w grach widać różnice w granicy 30% do GF GTX 980ti, który tuż po Titanie X był najmocniejszą kartą gamingową wcześniejszej serii, ale moc GTX 1080 różni się nawet od GTX 1070 o nie całe 20%, a to karty tej samej serii oraz technologi.
Znaczną różnice nasz GF 1080 zyskał dzięki zastosowaniu mocniejszego od "1070" GPU o 101Mhz 
oraz taktowanie pamięci szybsze o 2000Mhz... i tak dalej, dlatego tak wyprzedził kartę nawet z tej samej serii. 
Teraz pomyślmy czy musimy  średnio co 2 lata kupować nową kartę graficzną. Oczywiście, że nie... możemy kupować znacznie rzadziej, no chyba, że chcemy mieć zawsze wszystko wymaksowane i najnowsze technologie (4k 3D, HDR) to niestety innej rady nie ma, a jeśli chcemy grać tylko po to, by cieszyć się grą, a nie bajerami to kupując kartę graficzną w dniu premiery nowej generacji konsol za cenę  połowę mniejszą niż owa konsola możemy na niej przetrwać do następnej premiery nowej generacji konsol, bo dobrze wiemy że twórcy gier muszą promować się tak, by zarobić i opłacić wszelkie koszta produkcji, rynek PC jest duży, lecz często za mały więc wspierają się wprowadzeniem produktu dla konsol itp itd dlatego jest pewna stała w maksymalnych wymaganiach gier, które muszą się uruchomić na znacznie słabszym sprzęcie konsolowym. Wiec motorem napędowym stały się konsole które rozszerzają rynek gameingowy.

Starałem się nie używać  trudnych terminów, których być może wcześniej nie wyjaśniłem na moim blogu, ale my tu gadu gadu, a tu kolejna technologia od Nvidia-i się szykuje o wdzięcznej nazwie "VOLTA" przyjdzie 2017 rok się przetestuje, PAPA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

REKLAMA

SpisBlog

RAKLAMA

Katalog-blogow.pl

REKLAMA

 
Blogger Templates