Ads 468x60px

poniedziałek, 8 lutego 2016

MĘCZĄCE DNI

Więc dziś odkryłem, że jest koniec mej cierpliwości, Ubuntu jednak nie chce bym mógł grać na nim, a to wielka szkoda dla mnie. Nigdy tak bardzo jakiś system mi się nie spodobał jak owy Ubuntu, ale on ma w nosie me rozterki sercowe i płacze... roniąc łzy dam Wam poradę, którą chcecie lub nie jest ona banalna, lecz często zapominana, więc.
Zaczynając swoją przygodę z hardplayingem musimy mieć 

 1.  Komputer (mówię o komputerze, a nie o pudełku na krętki. Minimum 4-6 GB ram-u i do tego procek jeśli nie ma 4 wątków to wyjeb na śmietnik oraz jakaś grafa redek czy geforce,,, whatever wydajcie minimum 300 zł na grafę nie pożałujecie) PS resztę typu: szyny, socket-y, jak dobrać zasilacz, różnice pomiędzy Intel i AMD powiem kiedy indziej, no chyba, że zapytacie.
 2. Dwa monitory :) pytacie po co, a no po to by na jednym grać, a na drugim się przeglądać w nie przeszytej czerni monitora, proste. Oczywiście żartuję, dwa monitory to takie minimum dla streamerów, którzy grają i jednocześnie piszą na chatach ze swoimi fanami (bądźcie bardziej dla nich wyrozumiali gdy nie trafią cheadshoot-a, ponieważ mogą właśnie odpowiadać na wasze pytanie) wiec reasumując jeden monitor styknie.
 3. Osprzęt typu mycha oraz klawiaturą jest niby mało znacząca, bo to tylko detale, nic bardziej mylnego szczególnie mycha. Myszka komputerowa to odzwierciedlenie duszy gracza, a zarazem musi mieć odpowiednią ilość dpi do typu gry i potrzeb, oraz być wygodna co też się tyczy klawiatury w końcu nasze łapki będą na tych elementach kilka godzin dziennie
 4. Stanowisko. Co  musi posiadać prócz krzesła i biurka? To następna dość nie oczywista sprawa, ale ważna, oświetlenie. W nocy często to jest pora żerowania wilków mmo i nie tylko wilków... więc trzeba oświetlić miejsce gdzie odbywają się łowy. By nie rozwalić sobie paczałek, choć większość woli mieć zgaszone światło by mieć lepszy kontrast, to pamiętajmy o lampce która oświetla nam ścianę za monitorem. No i oczywiście BHP przy pracy, nie wkładamy kawy do tego to uchwytu na kawę marki cd-rom
 5. Przechodzimy do instalacji systemu, tu Was zaskoczę, albo i nie, tworzymy trzy partycje   
  1. Systemu głównego np win7 (windows 7)
  2. Na szpargały: gry, kopie systemu, zdjęcia z misiem z zakopanego, czy inne zdjęcia od +18.
  3. system pomocniczy typu mój k**** linux Ubuntu.
 6. Odseparowanie śmieci (znaczy plików tworzących na bieżąco) od systemu jest bardzo ważne,ponieważ to przyspiesza system ma mniej plików do przeszukiwania itp. oraz defragmentacje i inne zabiegi pielęgnacyjne zajmują o wiele miej czasu, choćby naprawa dysku jakimś obscenicznym bluescreenie (ekranie śmierci).
Na razie skończyłem, ale jest masa spraw których nie poruszyłem, no to je poruszę jeszcze kiedy indziej. :)) Pozdrawiam 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

REKLAMA

SpisBlog

RAKLAMA

Katalog-blogow.pl

REKLAMA

 
Blogger Templates